Zelisce.net
Anne Sütü Nasıl Saklanır?
Sosyal Medyada Paylaş
8 Mayıs 2015
Zelisce

Anne Sütü Nasıl Saklanır?

Yeni doğmuş bir bebeğin en çok tükettiği anne sütü en önemli besin kaynaklarından bir tanesi. Diğer ki gıdalara ihtiyaç duyulmadan bebeğin sağlıklı gelişmesi için elzem olan anne sütünü bazen saklamak gerekiyor. Yaz tatillerinde, Seyahatlerde kısacası kalabalık ortamlar da bebeğinizi emzirmek oldukça zor olacak. Bu tarz yerler için anne sütünü saklamanız gerekiyor fakat bu saklama işlemini doğru koşullar altına sağlamalısınız.

Anne sütünü saklamak için bazı önemli unsurlar var. Her ne kadar 19 – 22 derece sıcaklıklarda 10 saate kadar saklama imkânınız olsa da daha uzun vadeli saklama işlemleri için bir buzdolabına ihtiyacınız olacak. Yaklaşık olarak 0 – 4 derece sıcaklıklar arasında 7 – 8 güne kadar dondurucu sıcaklıklarda süt bekletiliyor.

Anne sütünü sakladıktan sonra ne kadar vakit geçtiğinde emin değilseniz bebeğinizi riske atmaktan kaçarak, anne sütünü hiçbir besin içerisinde kullanmayın. Çeşitli kaliteler ile süt turbalarında taşıma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Her insanın yapısı bir birleri ile aynı yapıda değil. Kimisinin cildi çok yağlı kimisinin kuru. Bayanlar özellikle en çok kafalarına taktıkları nokta kusursuz bir cilde sahip olmalı. Doğuştan güzel ve temiz bir cilde sahip değilseniz ufak ve bir o kadar da doğal yöntemler ile birlikte bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Zelisce.net