Zelisce.net
Biberlerin Etkisi
Sosyal Medyada Paylaş
18 Haziran 2015
Zelisce

Biberlerin Etkisi

Biber her şekilde olduğu gibi sağlıkları yanlarıda çok var. Ne şekilde tüketirseniztüketin elbet metabolizme ve insan sağlına yararları olacaktır. Yazımızın amacı ise diyet döneminde hızlı bir şekilde yağ yakımını tetikleyen biber çeşidi hangisidir? sorusuna yanıtlayacağımız için hemen biberlerin özelliklerine geçelim.

Kırmızı Biber

kirmizi-biber

Betakaroten içerikli olan kırmızı biber, Özellikle bir de acıysa, En iyi C vitamini kaynaklarından biridir. Cildin elastikiyetini koruyarak etkili bir rol oynamaktadır. Vücus ısısı ne kadar yüksek olursa yağ yakımı da o kadar hızlı olacaktır.

Yeşil Biber

yesil-biber

Biber, Patlıcangillerin ailesinin altındadır. Dolayısıyla rahatlatıcı etkisi vardır. Bu etkisi sayesinde hızlı bir şekilde mideyi çalıştırır ve hazımsızlık gibi sorunları yavaşlatır.

Kırmızı Dolmalık Biber:

kirmizi-dolmalik-bbier

C Vitamini deposu olarak biberin kalori miktarı düşüktür. Tatlı olanından tüketmenizi tavsiye ediyoruz.Çünkü kırmızı dolmalık biber, Yeşil olanla kıyasle 11 kez daha fazla betakaroten içerir. Dolma olarak tüketebileceğiniz gibi biberi çiğ olarak salatanın içine doğrayabilir ya da ızgarada pişirip sandviç içine koyabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Zelisce.net