Zelisce.net
Cildinizi Yenileyin
Sosyal Medyada Paylaş
4 Haziran 2015
Zelisce

Cildinizi Yenileyin

Aynaya her bakışınızda kusursuz bir güzelliğe sahip olmak istemez misiniz?

Güzel bir cilde sahip olmak neredeyse her kadının hayalidir. Sabah aynaya baktığında kusursuz, ışıl ışıl bir cilt ve saç görmeyi hangi kadın istemez ki?

Yapılan araştırmalara göre çiğ tüketilen bazı besinler güzellik iksiri görevi görüyor. Özellikle kadınlara önerilen bu besinler, saçları ve cildi güçlendirerek, bakım yapıyor. Düzenli tüketildiğinde ise cildin güzelleşmesini sağlıyor.

İşte yeni yılda güzelleşmek isteyenler için bakım uzmanı besinlerden bazıları…

Papaya: İçeriğindeki doğal enzim ve amino asit sayesinde, beyindeki mutluluk hormonunu arttırır. Düzenli olarak tüketildiğinde içerdiği mineraller sayesinde cilde nem kazandırır.

Keten tohumu: Kanserden kabızlığa, öksürük ve ses kısıklığından sedef hastalığına kadar çok geniş bir etki alanı vardır. Keten tohumu yağı düzenli olarak saçlarda kullanıldığında, saçlardaki birçok sorununun giderilmesine yardımcı olur.

Zeytin: Safrayı artırıp, karaciğeri çalıştırır. Karaciğer ağrılarını keser. Yaprakları ile kabukları, yüksek tansiyonu ve kan şekerini düşürür. Vücudun sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayarak saçlara ve cilde gereken vitamin ve minerallerin ulaşmasını sağlar.

Roka: İştah açıcı, uyarıcı, kuvvet verici ve öksürük kesici özelliği vardır. Ayrıca afrodizyak özelliği de mevcuttur. Safrayı artırıp, karaciğeri çalıştırır. Karaciğer ağrılarını keser. Yaprakları ile kabukları, yüksek tansiyonu ve kan şekerini düşürür. Vücuttaki fazla yağların atılmasını sağlayarak, saçların ve cildin nem dengesini sağlar.

Balık: Sağlığımız için oldukça önemli olan Omega-3 yağ asitlerinden zengin balık, cildin elastikiyetini artırarak yaşlanmayı geciktirirken aynı zamanda cilt kalitenizin gelişmesini sağlar.

Siyah çikolata: Ciltteki kan akışını düzenlemeye yardımcı çok güçlü bir antioksidan içeriğe sahiptir.

Yeşil çay: Aknenin doğal tedavisinde kullanılır. En zengin antioksidan kaynağıdır. Cildi sıkılaştırıcı etkisi vardır.

Yumurta: Bulabileceğiniz en iyi protein kaynağıdır. Güzelliğiniz için çok önemli olan biotin ve B12 vitaminlerini de içerir. Cilt sağlığı için çok önemli olan çinkodan da zengindir.

Domates: Domates ve domates suyu cilt sağlığınız için önemli ve çok güçlü bir antioksidan olan likopenin birincil kaynağıdır. Kuru cilt üzerinde oldukça etkilidir.

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Zelisce.net