Zelisce.net
Elmanın Cildimizde ki Avantajları
Sosyal Medyada Paylaş
30 Nisan 2015
Zelisce

Elmanın Cildimizde ki Avantajları

Elma neredeyse vücudumuzda her şeye ve hatta tüm bölgeye yararlıdır. Bir elmadan hem sirke, hem sağlık hem de bakım olarak çok alanlarda üstünlük sağlıyor. Cilt bakımı, Saç bakımı, Surattaki sivilceler, Cilt üzerinde yer alan lekeler, Şişmanlık ve Varis tedavisinde neredeyse hepsine yetecek kadar gücü var. Elma sirkesi ile yapılan iki tariften bahsetmek istiyorum.

 

  1. Kepekli Saçlar
  2. Sivilceli Ciltler

Kepekli Saçlar için

Saç bakımı ve saçınızı yıkadıktan sonra son durulama aşamasında bir litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi koyun. Karışım sağlayarak saçlarınızı bu su ile durulayın. Hafta ne sıklıkla banyoya giriyorsanız bu işlemi uygulayarak kısa süre sonucunda kepeklerin azaldığını göreceksiniz. Parlak bir görüntü kazandığına emin olabilirsiniz.

 

Sivilceli Ciltler

Ergenliğe giren yetişkin bireylerin suratında oluşan sivilceler çoğu insanın canını sıkar. Bu konuda yine elmanın mükemmelliklerinden yararlanarak suratınızda yer alan tüm sivilceleri yok edebilirsiniz. Karışım için bir çay bardağına elma sirkesi üzerine ise yarım çay bardağı su ekleyerek pamuk yardımıyla ilgili yerlere sürmelisiniz.

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Zelisce.net