Zelisce.net
Genel Olarak Saç Problemlerine Çözüm
Sosyal Medyada Paylaş
17 Haziran 2015
Zelisce

Genel Olarak Saç Problemlerine Çözüm

Çoğu insanın saçları çabuk yağlanır. Yağlanan saç dolgunluğunu ve parlaklığı yitirir. Bu durum hem sizin hem de etrafınızda ki insanların keyfilerini kaçırmaktadır. Kısıtlı zamanlarda bu işlemleri uygulayarak etkili sonuçlara sahip olabilirsiniz. Uzman doktorların yaptığı açıklamalara göre saçlarda oluşan problemin giderilmesi için ufak tefek ipuçlarından bahsetti.

  1. Çabuk Yağlanan Saçlar

Saçlarınızın çabuk yağlanmasını istemiyorsanız duştan çıktıktan sonra kurutma işlemini biraz dikkatli yapmalısınız. Cihazı saçlarınızın uç kısımlarına doğru tutarak ılık seviyede alt kısımdan hava almasını sağlayın.

  1. Dolgun Görünüm

Her insan saçlarının dolgun bir şekilde gözükmesini ister. Yaptığınız fönün kalıcı olmasını istiyorsanız şekillendirme işlemi bittikten sonra saçlarınızın soğumasını beklemelisin. Fönün verdiği sıcaklar nedeniyle ısınan saçlara hemen bir işlem uygularsanız fön soluk kalacaktır.

  1. Kuru Saçlar

Bu saç tipi solgun ve mat bir görüntüye sahiptir. İstenilen nem seviyesi olmadığı için kepek sorunu görülebilir. Bu saç tipini canlandırmak için banyo yaptığınız esnada saç kremi; banyo çıkışından hemen sonra saçlarınızı kurutarak ardından da sprey ya da krem tercih edebilirsiniz.

  1. Boyalı Saçlar

Saç renginizin akmasını engellemek istiyorsanız özel üretilmiş ürünlerden kullanarak boyanın saçlar üzerinde tutunmasını güçlendirebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Zelisce.net