Zelisce.net
Göz Altı Morlukları Hakkında Önemli Bilgiler
Sosyal Medyada Paylaş

Göz Altı Morlukları Hakkında Önemli Bilgiler

Gözaltı morlukları birçok kişinin sorunları arasında yer almaktadır. Bu sorunun tedavisi için çok sayıda birey, kimyasal yöntemlere başvurmaktadır. Oysaki bu sorunu ortadan kaldıracak doğal çözümler de mevcuttur.

Bitkisel özellikte olan bu çözümler sayesinde sorununuz, gayet kolay bir şekilde giderilmektedir. Göz altı morluğu neden olur bitkisel olarak nasıl geçer inceleyelim.

Göz altı morluğu neden olur bitkisel olarak nasıl geçer sorusunun nedenler kısmının cevapları: Nemli ve sıcak havalar, gözaltınızda morluk oluşmasına neden olabilmektedir.

Alerjik sebepler, insanda kaşınma hissi oluşturur. Göz çevresinde oluşan kaşınma hissi sonucunda o bölgeyi kaşımanız bir takım morlukların oluşmasına neden olabilir. Hormonel durumlar sonucu göz çevresinde sıvı toplanması, morluk oluşmasına sebep olabilir.

Fazla miktarda tuzlu besin tüketimi, gözaltı morluğu oluşmasında etken durumlar arasında yer almaktadır. Düzensiz bir uyku yapısı, bu morluklarının oluşum nedenleri arasında yer almaktadır.

Domates Kürü: Domatesin suyunu sıkarak, limonsuyu ile karıştırmanız gerekir.

Bir limondan faydalanarak göz çevrenize hazırlamış olduğunuz karışımı uygulamalısınız.

Aradan 5 dakika geçtikten sonra yıkayarak temizlenmesi gerekir.
Salatalık Kürü: Salatalık, dilimlenerek göz üzerine konulmalı ve burada 10 dakika kadar bekletilmelidir. Bu işlemin günlük olarak uygulanmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Zelisce.net