Zelisce.net
Kalıcı Güzellikler için Birkaç Tavsiye
Sosyal Medyada Paylaş

Kalıcı Güzellikler için Birkaç Tavsiye

Çoğu kadının benimsemiş olduğu hep genç kalayım düşüncesi o kadar pek etkili olmuyor. Bu yazımız da sizlere birkaç madde ile nasıl daha uzun güzel görünmeniz için farklı taktikler vereceğim. Sizlere çok bekletmeden hemen başlıyorum.

 1. Parlak Saçlara Sahip Olun
 • Saçlarınızın çok kuru olduğunu ve istediğiniz parlaklığa sahip olmamasından şikâyet ediyorsanız size güzel bir tarifimiz var. Almış olduğunuz bir tane muzu güzel bir şekilde ezin. Buna ek olarak bir çay kaşığı ölçüsünde bademyağı ile birlikte karıştırarak saçlarınızın diplerine masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık olarak 20 Dakika ile sınırlandırılmış maskeleme işleminin ardından da bol su ile durulayın.
 • 1 Yumurtayı, 1 çorba kaşığı Sirkeyi, 2 çorba kaşığı Bitkisel Yağı karıştırarak çırpın. Bu çırpma işleminde arda kalan karışımı başınızın dersine ovarak yayın. Bir tarak yardımıyla bu karışımı eşit olarak saçlarınıza dağılmasını sağlayın. 15 dakika ile sınırlandırılmış olan maskeleme işlemi ardından da saçlarınızı yıkayarak durulayın.

 

 1. Salatalık Sürün Canlanın
 • Salatalık içerisinde barındırmış olduğu A, B ve C vitaminleri ile birlikte Fosfor, Potasyum, Demir, Magnezyum ve bol miktarda içerisinde Selenyum barındıran Salatalık, Her türlü cilt sorunu başa çıkmayı göze alıyor. Ciltteki kuruluğu gidererek cildin nem oranını dengeliyor. Günde bir tane yiyerek ve kabuğunu biraz kalın soymanız ardından da cildinize koyarak canlanma ve yumuşama sürecini kısa vade sonucunda göreceksiniz.

 

 1. Düzenli Uykuya Sahip Olun
 • Vücut anatomisinde cildimiz kendisini onarmak ve yenilemek için uyku sürecini bekler. Cilt gece yarısından sonra hormonlar tarafından daha da iyi bir çalışma sergiler. Bu gelişimden yararlanabilen en uygun saat sabah 4 civarıdır.

 

 1. Kırışıklıklara Meyve
 • Bilim adamları tarafından açıklık getirilen araştırma sonucunda, Güneş ışınlarından meydana gelen cilt üzerinde ki kırışıklıklarının yiyeceklerle orantılı olduğunu dile getirdi. Bu bilim adamları; Sebze, Baklagiller, Zeytinyağı ve bazı Meyvelerin, Güneş ışınlarının olumsuz etkilerine karşı cildi koruma altına aldığını dikkatini çekti.

 

 1. Dudaklarınız Bal ile Parlasın
 • Bal içerisinde barındırmış olduğu mineral, antioksidan ve aminoasitlerle değerli bir besin maddesi oluyor. Bunun dışında etkili bir tedavi rolünü de benimsemiş bulunuyor. Vereceğim tarifte çatlak dudaklara sahip olanlar için etkili bir evde yapılacak tedavi. Çok bekletmeden 1 fincan tatlı badem yağını ve yarım fincan balmumunu, Mikrodalga fırından yararlanarak balmumu eriyene kadar tutun. 2 kaşık Bal ilave ederek düzenli bir şekilde kullanın.

 

 1. Kuru Cildin Düşmanı Gül
 • Cildinizin kurulu çoğu zaman sıkıntı yaratır. Özelikle soğuk aylarda kuru cilt yeteri kadar beslenemezse, Cilt üzerinde çatlaklar, tahrişler önlemez hale gelir. Bu paragrafın sonunda gülün ne kadar etkili bir madde olduğunu anlayacaksınız. Gül Suyu ve Gül Yağı kozmetik üzerinde oldukça yaygın bir halde kullanılıyor. Yaklaşık olarak 3 damla Gül Yağını, 3 damla Lavanta Yağı ile bir araya getirerek cildinize sürün. Düzenli kullanım sürecinde etkili bir şekilde gözlemlere sahip olacaksınız.

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Zelisce.net