• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kusursuz Cilt için Dört Önemli Etken

Kusursuz Cilt için Dört Önemli Etken

Kural Bir: Beslenmeniz Önem Verin

Her şeyin başı yediklerinizden geçiyor. Gıdaların içerisinde bulunan maddeler sizlerin cildinizi etkilediği için fazla yağlı ve halk arasında abur cubur ile geçen ürünleri tüketmemelisiniz Gıdaların yanında aynı şekil içecekler de yer alıyor. Ciddi alkol tüketimi cildin nem oranını düşürüyor. Bol bol su tüketerek cildinizi kuvvetlendirebilirsiniz.

Kural İki: Uyku Düzeni

Günlük istenilen uyku ihtiyacını karşıladıktan sonra değişimin farkına varacaksınız. Bilimsel olarak açıklanan verilere göre uyku cildiniz için yararlı kalmayıp bir de zihinsel ve fiziksel olarak da toparlanmanıza etki oluyor. Günlük uyku seviyesini karşıladıktan sonra zihniniz daha da dinç olacak

Kural Üç: Düzenli Bakım

Kullandığınız malzemelerin kalitesine dikkat etmeniz gerekiyor aksine cildinizi yenilemeye çalışırken aksine daha da kötü bir hale sokabilirsiniz. Bunların yanında düzenli olarak bakımı gerçekleştirmeniz de çok önemli bir etken. Her gün malzemelerin kullanımlarına dikkat etmeniz ve iyi bir cilt serumu kullandığınız da eski halinden daha iyi bir görüntü kazanabilirsiniz.

Kural Dört: Güneşe Korunmasız Çıkmayın

SPF’in önemi oldukça yüksek. Kış aylarında olsa bile kapalı alanlarda bile güneşin zararlı ışınlarından etkilenerek yaşlılık belirtileriniz erken başlayabilir. Cildi buruşuk gösterdiği için kötü bir görüntü kaynağı oluyor. Bunu engellemek için makyaj ürünlerinizde SPF etkili bir BB krem kullanmanız da fayda var. Göz etrafınızda yer alan ince deri tabakasını da korumak için güneş gözlüğü kullanmayı ihmal etmeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM