Zelisce.net
Makyaj Temizleme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Sosyal Medyada Paylaş
15 Haziran 2015
Zelisce

Makyaj Temizleme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yaptığınız makyajlardan görüntü olarak ne kadar kaliteli bir yapı çıksa da kimyasal bakımında özellikle temizlenmediği zaman kötü sonuçlar doğurabiliyor. Akşamları yatmadan önce kesinlikle makyaj temizliğini gerçekleştirmelisiniz.

  1. Akşam yatarken makyajımı silmeye üşeniyorum?

Akşam yapmanız gereken işleri sabah da yapabilirsiniz. Aynı şekil kullandığınız ürünleri ile derin bir temizlik yaptıktan sonra sabah kullanılan toniği uygulayabilirsiniz. Üzerine tekrardan makyaj yapacaksınız bir süre beklemenizde fayda var. Bu nedenle arkasından direk fondöten sürerseniz, cildiniz parlar ve dayanma süreci azalacaktır.

  1. Bu ürünlerin cilt üzerinde yararları var mı?

Cildinizin temizliğini yaparak yaşlanma sürecini uzatabiliyorsunuz. Makyaj temizlemek gelecekte ki görüntünüz için önemli bir etken. Kimi zaman cildinizde oluşan bakterileri makyajınız ile beraberinde temizlediğinizde pürüzsüz cilde sahip olabilirsiniz.

  1. Yoğun göz makyajının zarar var mı?

Göz makyajı yapan kadınlar için özel üretilmek göz makyajı temizleyici ürünleri tavsiye ediyor. Dikkat etmeniz gereken bir nokta var o da fazla temizlik ürünü kullanmak yerine pamuk kullanmanız gerekiyor. Kullandığınız pamuk ile etkili silme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Pamuğu bir süre gözde tuttuktan sonra aşağıdan yukarıya doğru temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Suya dayanıklı maskaralar kullanıyorum fakat silmekte zorlu çekiyorum ne yapmalıyım?

Su ve Yağ olmak üzere iki türden oluşan ürün seçimi gerçekleştirmelisiniz. Ürünün yağlı kısmını makyajınızı temizlerken, Su bazlı kısımları da yumuşatma amaçlı kullanabilirsiniz.

  1. Yüz için olan malzemeleri göz bölgelerine de kullanabilir miyim?

Kullanmanızda pek bir sakınca bulunmuyor. Ancak özenli kullanmanızda fayda lakin gözlerinizi bol su ile yıkamanız gerekiyor. Pamuk yardımıyla tamamen silindiğine emin olmalısınız. Dikkat etmeniz gereken bir nokta ise bir önce kullandığınız pamuğu bir kez daha kullanmamanız.


Artık makyaj temizleme sırasında bu işlemlere uyarak temiz ve uygun bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Zelisce.net