• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Plastik Kaplardaki Kötü Kokular Nasıl Geçer?

Plastik Kaplardaki Kötü Kokular Nasıl Geçer?

Özellikle kırmızı ve beyaz et sakladığınız plastik kaplarda ve saklama kaplarında kokular biz temizlik düşkünü bayanlara hiç  çıkmamış gibi gelir. Her ne kadar elde ve makinede de yıkasak kokular tam anlamıyla bir türlü çıkmıyor. Biraz sonra size bahsedeceğim yöntem ile plastik kaplarınıza yerleşmiş kötü kokuları kökünden giderebilirsiniz. Gelelim bu kötü kokuları nasıl çıkardığımıza.

Bulaşık makinesinde yıkadığımız iyice kuruluyoruz. Plastik saklama kabının içerisine kabın boyutuna göre bir veya bir kaç parça gazete kağıdı koyup kapağını kapatıyoruz. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar gazeteler plastik saklama kabının içerisinde beklesin. Siz bu arada mutfaktaki diğer işleriniz ile ilgilenebilirsiniz. 10 dakika aradan sonra ilgilenmekte olduğunuz işlerinize bir müddet ara verin. Saklama kabının kapağını açın. Musluğu açıp suyun altına tutarak iyice yıkayın. Kuruması için bir kenara koyun. İyice kuruduktan sonra kabınıza artık kokudan eser kalmadığını göreceksiniz.

Bazı arkadaşlarımız plastik saklama kaplarını un ile çalkaladığında da aynı sonucu aldığından bahsetmişti. Bu da ayrı bir yöntem olabilir fakat un ziyan olacağından dolayı pek tavsiye etmiyorum.
Kabın içerisine gazete kağıdı koyarak koku giderme yöntemini yazın yapıp kışın kullandığınız konserve kavanozları içinde kullanabilirsiniz.  Hatta kötü koku sinmiş ayakkabılar için de içerisine bir kaç parça gazete kağıdı koyup bekleterekte kokulardan kurtulabilirsiniz. Kokunun ne kadar keskin olduğuna bakarak bekleme süresini 1 güne kadar çıkarabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM