Zelisce.net
Saça Güç Veren Besinler
Sosyal Medyada Paylaş
8 Aralık 2015
Zelisce

Saça Güç Veren Besinler

Eğer sizde çoğu insan gibi saç dökülmesinden şikâyetçiyseniz bu yazımızda yer vermiş olduğumuz yedi besin ile saçlarınızın sağlığına kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ispanak

B9 vitamini sayesinde parlak ve sağlıklı saçlar için gereklidir. Yeterince alındığı süre boyunca saçların daha da iyi göründüğünü fark edebileceksiniz.

Havuç

Gözlere fayda sağladığı gibi aynı zaman da saçlarında sağlıklı olmasını sağlıyor. A vitamini sayesinde saçların sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayan Sebum maddesinin üretimini destekliyor.

İstiridye

İçerisinde barındırdığı Afrodizyak etkisi sayesinde bilinen istiridye çinko açısından da zengin bir yapıya sahiptir. Çinko, Etkili bir antioksidandır ve saçlarınızı koruyacaktır.

Kuruyemiş

Sağlıklı saçlar için Omega-3 Yağ Asitlerine ihtiyaç duyulur. Kuruyemişlerin içerisinde barındırmış olduğu Omega-3 saçları koruyarak aynı zaman da Çinko da dökülmesini engeller.

Soya

E Vitamini açısından oldukça zengin bir besine sahip olan soyadır. Hemeglobin üretiminde önemli yere sahip olan soyada bol miktara sahiptir. Hemoglobin ise kanda bulunuyor ve oksijen taşımasını gerçekleştiriyor. Yeterli seviyede bu besinler sağlanmadığı süre boyunca saç derisinde kötü görüntüler oluşacaktır.

Tam Tahıllı Besinler

B7 vitamini sayesinde ihva eden tam tahıllı gıdalar saçların dökülmesine karşı oldukça etkilidir.

 

Zeytinyağı

Bu besin ise oldukça etkili bir E vitamini kaynağıdır. E vitamini ise saçları koruyan ve kalınlaşmasında önemli bir rol oynayan antioksidandır.

 

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Zelisce.net