Zelisce.net
Yüzümü Nasıl Yıkamalıyım?
Sosyal Medyada Paylaş
1 Mart 2016
Zelisce

Yüzümü Nasıl Yıkamalıyım?

Çoğunlukla sabah kalktığımızda yüzümüzü yıkamak, Neredeyse kişiye sıradan ve önemsiz bir iş gibi gelebilir. Fakat sağlıklı bir cildin izlediği yol temizliktir. Sizlere bu yazımızda yüzünüzü yıkarken dikkat etmeniz gereken küçük detaylardan bahsedeceğim. Bu detayları düzenli bir şekilde uyguladığınız süre zarfında ışıldayan bir cilde sahip olacaksınız.

 

İdeal Isıda Yıkayın:

Öncelikle şüphesiz ki su sıcaklığını doğru bir biçimde ayarlamanız gerekiyor. Yüzlerinizi yıkarken gerçekleştirilen yanlışlardan bir tanesini de su sıcaklığının ayarlanmaması. Yüze, Buz gibi suyla yıkamanın gözenekleri küçülttüğü yönünde söylentiler dolanır ama bu gözeneklerin içerisinde yer alan istenmeyen maddelerin içeride sıkıştırıp bırakmayacağı için bu olay doğru değildir.

 Sıcak Su ise cilt üzerinde ki nem oranını yok ederek daha da çok kuru bir hale getiriyor. İdeal olarak kullanmanız gereken sıcaklık ılık olacaktır. Ancak cildinizin üzerinde kızarıklar yer alıyorsa kılca damarlarınıza başka sağlanmaması için soğuğa yakın bir şekilde yıkayabilirsiniz. Cilt üzerinde ki en büyük zarar veren maddelerden bir tanesi de sert ve kireçli sudur. Bu süreci yok etmek için yıkadıktan sonra cildinizi soda ile durulayın.

 

Daha Fazla Bakım

 Cilt ve Vücut bakımınız oldukça önemli. Beslenme sürecinde ki vitaminleri eksiksiz bir şekilde cilde dışarıdan da destek vermelisiniz. Cildinize yapacağınız en önemli şeyler temizlemek ve nemlendirmek olacaktır. Kullandığınız malzemelerde cildiniz ile doğru orantıya sahip olan bir ürün seçin ardından da sabah ve akşam olmak üzere bakımı sağlayın

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Zelisce.net